Doğal Pirinç Sabunu
Doğal Pirinç Sabunu
Doğal Pirinç Sabunu
Doğal Pirinç Sabunu

Doğal Pirinç Sabunu (60110334)

Marka : OmerDede
Fiyat : ₺17,00
:

Ömer Dede’den

 

Pirinç sabunu, adından da anlaşılacağı üzere ham madde olarak pirinçten elde edilen bir sabun türüdür.Özel yöntemlerle ezilerek özü elde edilen beyaz renkli(kırık beyaz) bir sabundur.

 

Pirinç Sabununun Faydaları Nelerdir?

Cildi Temizler: Her şeyden önce bir sabun yani bir temizlik malzemesi olduğu için, tıkanan gözenekleri açarak cildi temizler.

Cildi Beyazlatır: Pirinç sabununun cildi beyazlatma özelliği vardır. Yine bu da tıkanan gözeneklerin açılması, akneleri temizlemesi ve ciltteki siyah noktaların temizlenmesinin bir sonucu olarak görülür.

 

Kırışıklığa İyi Gelir: İçerdiği nem ile cildin olması gereken nem oranını dengeleyerek cilde katkı sağlar ve kırışıklığa iyi gelir.

 

Cildi Nemlendirir: İçerdiği doğal maddeler sayesinde cildi nemlendirir ve nem oranını dengeler. Özellikle kuru ciltler için oldukça faydalı olduğu söylenebilir.

 

Sivilce ve Siyah Noktaların Çoğalmasını Önler: İçerdiği doğal maddeler sebebiyle ciltte oluşan sivilceler ve siyah noktalar için etkili bir sabundur. Sivilcelerin oluşmasını engellediği gibi oluştuktan sonraki süreçte de, giderilmesi için oldukça etkilidir.

 

Cildi Canlı Gösterir: Pirinç sabunuyla yıkanan cildi, gün boyunca daha canlı ve sağlıklı gösterir.

 

Yağları Temizler: Temizleyici özelliği özellikle ciltteki yağların temizlenmesinde etkilidir.Pirinç sabununun faydalarından kısaca bahsettik. Fakat unutulmamalıdır ki tüm faydaları bunlarla sınırlı değildir. Bir tane pirinç sabunu alıp kullandığınız zaman cildinizde yapacağı olumlu değişimleri gözlemleyebilirsiniz.

 

pirinç sabunu temizleyici olduğu için, krem sürülmeden önce cildi temizler. Daha sonra temiz olan cilde kremler uygulana bilir

Pirinç Sabunu Nasıl Kullanılır?

günde 1-2 kez kullanıla bilir .

  • Pirinç sabununu kullanmadan önce cildinizi suyla hafifçe nemlendirilir.
  • Daha sonra pirinç sabunu hafifçe köpürtülerek cilde sürülür. Cildiniz üzerinde özellikle uygulamak istediğiniz noktaya doğrudan sürebilirsiniz.
  • Cildiniz tamamen köpük olduktan sonra, parmaklarınızla hafif daireler çizerek cildinizi ovalayın.
  • Bu köpüğü cildinize iyice yedirirken aynı zamanda adeta bir maske gibi 2-3 dakika kadar cildinizde durmasını bekleyin. Ki bu sürede cildinizin de gerildiğini hissedeceksiniz.
  • Tüm bu uygulamalardan sonra cildinizi bol suyla temizleyin.
 

 Ağırlığı:120 gr. -/+ %5