Doğal Keçi Sütlü Sabun
Doğal Keçi Sütlü Sabun
Doğal Keçi Sütlü Sabun
Doğal Keçi Sütlü Sabun

Ömer Dede’den

 

Doğal Keçi Sütü Sabunu

                                                         
%100 Doğal içeriğe sahiptir. İçerisinde kullanılan yağlar özenle damıtılarak elde edilip, hiçbir kimyasal ya da koruyucu madde içermemektedir. Özel damıtma sistemi ile elde edilen yağlar, esans ya da  koku artırıcı gibi bir madde kullanılmadığı için doğal bir kokuya sahiptir. Ürün tamamen el yapımı olup, içerisinde sabun üretiminde kullanılan kimyasallardan üretilmemiştir, üretim sonra doğal ortamda kurumaya bırakılır.’’
 

İçindekiler: Doğal keçi sütü, bitkisel gliserin, hintyağı, zeytinyağı, doğal yasemin yağı, hindistancevizi yağı.

Keçi Sütü: Cilde yararlı doğal proteinleri ve yağları içerir. Keçi sütünden elde edilen sabunlar, çeşitli cilt hastalıklarını gidermek ve gençleştirici cilt bakımı isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu sabununun PH seviyesi insan cildine benzer, bu nedenle keçi sütü sabunu bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur. Nemlendirici etkisi, sütün içeriğindeki yağlar sebebi ile bilinen diğer sabunlara oranla çok daha fazladır. Kimyasal maddeler ve koruyucu içermeyen özel el yapımı keçi sütü sabunları özellikle hassas ciltler için yararlıdır. Doğal içeriğe sahip olması bakımından ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon riskini azaltır. Akneye eğilimli ciltler için keçi sütü sabunu yararlıdır. İçerdiği süt proteinleri akneye neden olan bakterileri öldürür. Ciltte oluşan siyah noktaları temizleme ve gözenekleri sıkılaştırmada son derece etkilidir. Aynı zamanda keçi sütü alfa hidroksit asit içerir, bu asitler deri döküntüsünü ve ciltteki ölü deriyi arındırır.
 

Bitkisel Gliserin: Güçlü bir nemlendiricidir. Ciltte oluşan akne ve lekeleri azaltmaya yönelik etkisi vardır. Hücre oluşumunu destekler.
 

Hint Yağı: Güneş yanığı, akne, kuruluk ve çatlak gibi problemlerin giderilmesinde büyük rol oynar. Ayrıca siğil, çıban, ayak mantarı ve kronik kaşıntı gibi enfeksiyonların önlenmesinde yardımcıdır. Hint yağı, cilde nüfuz ettiğinde kolajen ve elastin üretimini uyararak kırışıklık ve derin çizgilerde etkilidir.
 

Hindistancevizi Yağı: Güçlü bir dezenfektan olmasının yanında anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir. Pürüzsüz bir cilt ve parlak bir görünüm sağlar. İçerdiği E vitamini sayesinde cildi besler.
 

Zeytin Yağı: Cildin günlük temizliğinde mükemmel bir bakım sağlar aynı zamanda tazelik ve yumuşaklık verir.

 

Yasemin Yağı: Cildi dinlendirici ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Ciltte oluşan siyah noktaları temizleme ve gözenekleri sıkılaştırmada son derece etkilidir. İyi bir tonik görevi görmektedir. Cildi canlandırıcı etkiye sahiptir.

 

Önerilen Kullanım Yerleri:
-Kaşıntı,
-Cildi zararlı dış etkilere karşı korur,
-Sivilce,
-Egzama,
-Deri döküntüsü,
-Siyah nokta,
-Cildi ölü deriden arındırır,
-Gözenekleri sıkılaştırır,
-Cildi nemlendirir,
-Düzenli kullanımda ince kırışıklıkları yok eder.

  

 

DOĞAL KEÇİ  SABUNUN UYARILARI:
Doğal Keçi Sütü Sabunu Haricen kullanılır. Gözlerle ve diğer mukoza gibi özel bölgelerde ağır temastan kaçınılmalı, temas halinde bol su ile durulanmalıdır. Sabun bileşimindeki herhangi bir maddeye aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmaması önerilir. Hamilelerde, emzirme döneminde ve 2 yaşından küçük çocuklarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Beklenmedik bir etki görüldüğünde doktor ve eczacınıza başvurunuz.

 

 

DOĞAL KEÇİ SABUNUN GÜNLÜK KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:
Ciltteki rahatsızlığın şiddeti ve hastanın cevabı dikkate alınarak günde 1-2 kez kullanılır. Köpürterek cilt parmak uçları ile iyice ovulur, 2-3 dakika beklenir ve ılık su ile durulanır.

 

Ağırlığı: 120 gr. +/-